Polecane posty

Przytulanie Noszę, bo bardzo Cię kocham Sen, czy to powód do płaczu? Sam na sam Spojrzenie na rodzicielstwo

piątek, 16 maja 2014

List do Helenki...

Helenko!
Jesteś naszym prawdziwym Skarbem - najpiękniejszym, najmądrzejszym i najdroższym. Dopiero przy Tobie nasze życie nabrało prawdziwego sensu. Jesteś taka malutka, a potrafiłaś nauczyć nas tak wiele - patrzeć na świat optymistycznie, nie wybiegając zbyt daleko w przyszłość. Kiedyś tu i teraz dla nas nie istniało. To ty nauczyłaś nas cieszyć się najdrobniejszymi szczegółami, które otaczały nas przez całe życie, a dotąd były dla nas niedostrzegalne. Dzięki tym umiejętnościom każdego dnia czujemy, że jesteśmy naprawdę szczęśliwi - bez stawiania sobie celów, po których zdobyciu stawialiśmy sobie kolejne i kolejne, nie czując się nigdy spełnionymi. To przy Tobie uczymy się dostrzegać to co dotąd było dla nas niedostrzeżone, osiągać to co dotąd było nieosiągnięte, śmiać się z tego co nas śmieszy i płakać kiedy czujemy się smutni. To ty uczysz nas, że nie należy bać się okazywania uczuć, emocji i bycia szczęśliwym... Twoje uśmiechnięte oczy i usta są najpiękniejszym widokiem ze wszystkich, które było nam dane zobaczyć... Bardzo Cię kochamy i... dziękujemy Ci, że jesteś! 

Rodzice...


Ciesze się, że mogłam ugościć Cię w swoim "Zatracającym się" świecie. 
Będzie mi bardzo miło przeczytać kilka Twoich słów pozostawionych w komentarzu. 

10 komentarzy:

 1. Piękny list :)
  Śliczny torcik Helenka miała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybór tortu nie był łatwym wyborem - wiadomo, matka jest wybredna... jednak miś musiał gościć na nim obowiązkowo, bo to ulubiony zwierzak Helenki, zaraz po Tince ;)

   Usuń
 2. Mam podobne przemyślenia odnośnie swoich dzieci.

  Niesamowity ten tort... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) w dodatku masa składała się z bitej śmietana z truskawkami - rewelacja... :) Poszło w boki ;)

   Usuń
 3. Amen. Piękne słowa.

  A tort rewelacja :) i Helenka cudaśna!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudny tort, piękny list i najsłodsza Helenka pod słońcem! Moja ukochana babcia nosiła to samo imię i jest ono dla mnie szczególne! Jeszcze raz wszystkiego naj, naj dla małej solenizantki!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za życzenia. Moja babcia też miała na imię Helenka... była najwspanialszą babcią jaką można mieć i bardzo, bardzo dobrym człowiekiem... Stąd też wybór imienia dla naszej córeczki.

   Usuń
 5. Wyjątkowe urodziny,wyjątkowy list dla wyjątkowego dziecka od wyjątkowych rodziców:)))Szczególnie podoba mi się pierwsze zdjęcie,jest takie delikatne,uczuciowe i naturalnie piękne:))Niebawem będą 2,3,4,5 świeczek .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, ten czas tak szybko leci, można by rzec, że zapieprza ;)

   Usuń