Polecane posty

Przytulanie Noszę, bo bardzo Cię kocham Sen, czy to powód do płaczu? Sam na sam Spojrzenie na rodzicielstwo

sobota, 22 lutego 2014

Kwiatki dla Czarownicy...

Czytanie książek jest dla mnie bardzo ważnym elementem wychowania mojej dziewięciomiesięcznej córeczki. Być może to moje zboczenie zawodowe, ale nie wyobrażam sobie domu, w którym się nie czyta, w którym nie ma książek... Książki są dla mnie przede wszystkim ćwiczeniem umysłu, pozwalają dostrzegać więcej niż inni widzą, rozwijać wyobraźnię i wrażliwość. Czasem czuję, że umożliwiają zachować mi własną tożsamość, w świecie który odmawia nam prawa do myślenia.

Dlatego ogromnie ucieszyłam się możliwością współpracy z portalem iCzytam, który podarował Helence  piękną książkę i jej audiobook, wydane przez wydawnictwo Cartalia Press, pt. Kwiatki dla Czarownicy Beaty Biały, do której ilustracje wykonała Ewa Olejnik.
Zazwyczaj w starych bajkach postaci uosabiające zło pokonywane są w zaciekłej walce, dzięki magicznym zaklęciom albo same tchórzliwie uciekają. W baśni Kwiatki dla czarownicy jest inaczej, tutaj zastosowanie ma ewangeliczna zasada „zło dobrem zwyciężaj”. Jest to opowieść o przemianie osobowości Czarownicy, w której budzi się młoda i atrakcyjna kobieta, pod wpływem terapii prowadzonej przez Czarodzieja, który ostatecznie angażuje się emocjonalnie w związek z pacjentką. Kwiatki dla czarownicy kryją zatem dwa poziomy znaczeń: narrację o sile dobra – skierowaną do dzieci oraz narrację o terapeutycznej sile miłości – skierowaną do rodziców. Baśń tę mogę z czystym sercem polecić każdemu z Waszych dzieci.Portal iCzytam jest portalem stworzonym i prowadzonym przez Fundację Festina Lente, która jako jedna z niewielu, faktycznie podąża z duchem czasu, a czasem nawet go wyprzedza, specjalizując się bowiem, w bezpłatnym udostępnianiu elektronicznych wersji książek, tzw. e-booków. Fundacja zwraca uwagę, że multimedia są wielką szansą w zainteresowaniu współczesnych dzieci czytaniem, pokażmy więc im jak z tych narzędzi roztropnie korzystać, co czytać, jak wybierać treści, którym warto poświęcić uwagę, czas i emocje.

Dorośli dzięki Fundacji Festina Lente, także mogą znaleźć coś dla siebie. Teraz każdą wolną chwilę spędzoną w fotelu pasażera w samochodzie, w autobusie, w poczekalni u lekarza można umilić sobie czytając darmowe e-booki lub słuchając audiobooków na portalu Chmura czytania. Bibliotekę ulubionych książek możesz mieć zawsze przy sobie – w laptopie, tablecie, smartfonie, e-czytniku. Miłośnicy książek "papierowych", zakochani w nich tak jak ja, uwielbiający zapach druku, papieru, odnajdujący w nich duszę książki, mogą oczywiście zakupić je w e-księgarni, albo w księgarni Fundacji Festina Lente przy ulicy Chmielnej 10 w Warszawie.
A już w poniedziałek 24.02.2014 r. ruszamy z konkursem, przygotowanym dla Was z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy, w którym do wygrania będą nagrody ufundowane przez portal iCzytam. Szczegółów szukajcie na moim blogu i FP.  

A może i Wy polecicie mi tytuły książek dla dzieci, z którymi warto w przyszłości zapoznać Helenkę??


Ciesze się, że mogłam ugościć Cię w swoim "Zatracającym się" świecie. 
Będzie mi bardzo miło przeczytać kilka Twoich słów pozostawionych w komentarzu.

4 komentarze:

 1. Piękne ilustracje! Helenka jest urocza :) Jak znosi chorobę?
  Też mam bzika na punkcie książek, ciągle kupuję coś nowego. U nas na tapecie "Kocha, lubi, szanuje czyli jeszcze o uczuciach" G. Kasdepke, "Skąd się biorą dziury w serze? Historyjki dla ciekawskich dzieci" Schmitt Petra Maria, "Tu jesteśmy" oraz "Mapy" Mizielińskich. Wcześniej namiętnie "czytaliśmy" serię Mamoko Mizielińskich. Polecam też serię opowiadań o Franklinie :)
  Pozdrowionka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Helenka już nie gorączkuje i jest wesolutka, wrócił mój dawny dzidziulek. Gdyby nie kropki, to nie wiadomo by było, że choruje. To zarzuciłaś mnie lekturami, muszę je koniecznie dorwać.

   Usuń
 2. Ja dopiero mam w planach zacząć kupować książki Młodemu, dlatego chętnie skorzystam z Waszych podpowiedzi. Na tę chwilę w biblioteczce Adasia są dwie książeczki, które odziedziczył po tacie (a tata dostał je ode mnie). To pozycje dla każdej grupy wiekowej, szczerze polecam - "Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham" Sam McBratney i "Mój ukochany" Beatrice Alemagna.
  Super, że z Helenką już lepiej :)

  Pozdrawiam Kanka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj dziś, a raczej można powiedzieć, że wczoraj ogromnie łobuzowała - 3 razy przewróciła się na plecy i uderzyła głową o podłogę i raz o ławę łukiem brwiowym. Na szczęście będzie po tym tylko siniak, nie blizna. A propozycje książkowe zaciekawiły mnie tak bardzo, że najpierw sama je przeczytam skoro są dla każdej grupy wiekowej.

   Usuń