Czytanie książek jest dla mnie bardzo ważnym elementem wychowania
mojej dziewięciomiesięcznej córeczki. Być może to moje zboczenie zawodowe, ale nie wyobrażam sobie domu, w którym się nie czyta, w którym nie ma książek... Książki są dla mnie przede wszystkim ćwiczeniem umysłu,
pozwalają dostrzegać więcej niż inni widzą, rozwijać wyobraźnię i wrażliwość. Czasem czuję, że umożliwiają zachować mi własną tożsamość, w świecie który odmawia nam
prawa do myślenia.
Dlatego ogromnie ucieszyłam się możliwością współpracy z portalem iCzytam, który podarował Helence piękną książkę i jej audiobook, wydane przez wydawnictwo Cartalia Press, pt. Kwiatki dla Czarownicy Beaty Biały, do której ilustracje wykonała Ewa Olejnik.
Zazwyczaj w starych bajkach postaci uosabiające zło pokonywane są w zaciekłej walce, dzięki magicznym zaklęciom albo same tchórzliwie uciekają. W baśni Kwiatki dla czarownicy jest inaczej, tutaj zastosowanie ma ewangeliczna zasada „zło dobrem zwyciężaj”. Jest to opowieść o przemianie osobowości Czarownicy, w której budzi się młoda i atrakcyjna kobieta, pod wpływem terapii prowadzonej przez Czarodzieja, który ostatecznie angażuje się emocjonalnie w związek z pacjentką. Kwiatki dla czarownicy kryją zatem dwa poziomy znaczeń: narrację o sile dobra – skierowaną do dzieci oraz narrację o terapeutycznej sile miłości – skierowaną do rodziców. Baśń tę mogę z czystym sercem polecić każdemu z Waszych dzieci.
Dorośli dzięki Fundacji Festina Lente, także mogą znaleźć coś dla siebie. Teraz każdą wolną chwilę spędzoną w fotelu pasażera w samochodzie, w autobusie, w poczekalni u lekarza można umilić sobie czytając darmowe e-booki lub słuchając audiobooków na portalu Chmura czytania. Bibliotekę ulubionych książek możesz mieć zawsze przy sobie – w laptopie, tablecie, smartfonie, e-czytniku. Miłośnicy książek "papierowych", zakochani w nich tak jak ja, uwielbiający zapach druku, papieru, odnajdujący w nich duszę książki, mogą oczywiście zakupić je w e-księgarni, albo w księgarni Fundacji Festina Lente przy ulicy Chmielnej 10 w Warszawie.
A już w poniedziałek 24.02.2014 r. ruszamy z konkursem, przygotowanym dla Was z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy, w
którym do wygrania będą nagrody ufundowane przez portal iCzytam. Szczegółów szukajcie na moim blogu i FP.
A może i Wy polecicie mi tytuły książek dla dzieci, z którymi warto w przyszłości zapoznać Helenkę??
A może i Wy polecicie mi tytuły książek dla dzieci, z którymi warto w przyszłości zapoznać Helenkę??
Ciesze się, że mogłam ugościć Cię w swoim "Zatracającym się" świecie.
Będzie mi bardzo miło przeczytać kilka Twoich słów pozostawionych w komentarzu.
Piękne ilustracje! Helenka jest urocza :) Jak znosi chorobę?
OdpowiedzUsuńTeż mam bzika na punkcie książek, ciągle kupuję coś nowego. U nas na tapecie "Kocha, lubi, szanuje czyli jeszcze o uczuciach" G. Kasdepke, "Skąd się biorą dziury w serze? Historyjki dla ciekawskich dzieci" Schmitt Petra Maria, "Tu jesteśmy" oraz "Mapy" Mizielińskich. Wcześniej namiętnie "czytaliśmy" serię Mamoko Mizielińskich. Polecam też serię opowiadań o Franklinie :)
Pozdrowionka :)
Helenka już nie gorączkuje i jest wesolutka, wrócił mój dawny dzidziulek. Gdyby nie kropki, to nie wiadomo by było, że choruje. To zarzuciłaś mnie lekturami, muszę je koniecznie dorwać.
UsuńJa dopiero mam w planach zacząć kupować książki Młodemu, dlatego chętnie skorzystam z Waszych podpowiedzi. Na tę chwilę w biblioteczce Adasia są dwie książeczki, które odziedziczył po tacie (a tata dostał je ode mnie). To pozycje dla każdej grupy wiekowej, szczerze polecam - "Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham" Sam McBratney i "Mój ukochany" Beatrice Alemagna.
OdpowiedzUsuńSuper, że z Helenką już lepiej :)
Pozdrawiam Kanka.
Oj dziś, a raczej można powiedzieć, że wczoraj ogromnie łobuzowała - 3 razy przewróciła się na plecy i uderzyła głową o podłogę i raz o ławę łukiem brwiowym. Na szczęście będzie po tym tylko siniak, nie blizna. A propozycje książkowe zaciekawiły mnie tak bardzo, że najpierw sama je przeczytam skoro są dla każdej grupy wiekowej.
Usuń